"Jesteś tym, co jesz" - to powiedzenie jest znane od wieków i jak mantra jest powtarzane przez lekarzy oraz dietetyków. Najwięcej składników odżywczych, witamin i minerałów powinna dostarczać zbilansowana i zdrowa dieta. Jednak nie zawsze jest to możliwe - w dobie szybkiego tempa życia i wiecznego pośpiechu wielu ludzi spożywa posiłki często pozbawione dobroczynnych składników. Z pomocą przychodzą naturalne suplementy diety, które dostarczają brakujących organizmowi witamin i składników mineralnych. Jednak aby przyniosły one oczekiwane rezultaty, powinny zawierać jedynie składniki pochodzenia naturalnego, gdyż tylko naturalne suplementy - pozbawione chemii, pestycydów i sztucznych substancji - przyniosą korzyść ludzkiemu organizmowi.

forever living products suplementyCzym są suplementy diety Według ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia suplement diety to produkt, który jest złożony z substancji odżywczych, a jego głównym przeznaczeniem jest uzupełnianie normalnej żywności. Suplementy diety to skoncentrowane źródło różnorodnych składników odżywczych, witamin, minerałów bądź innych substancji o działaniu żywieniowym. Są produkowane i wprowadzane do obrotu w formie, która umożliwia odpowiednie dawkowanie - czyli w postaci tabletek, pastylek, proszku bądź płynu. Naturalne suplementy diety są wytwarzane z koncentratów substancji obecnych w normalnym pożywieniu, a ich głównym zadaniem jest wyrównanie niedoboru określonych składników. Należy pamiętać, iż suplementy diety nie mają właściwości leczniczych, a jedynie profilaktyczne i uzupełniające. Oznacza to, iż produkty te pomagają organizmowi utrzymać równowagę i wspomagają go w walce z ewentualnymi chorobami.

Kiedy stosować suplementy diety Zdrowa i zbilansowana dieta powinna być bogata we wszystkie potrzebne organizmowi składniki odżywcze. Jednak istnieją sytuacje, w których zapotrzebowanie na określone substancje jest wyższe. Naturalne suplementy diety są zalecane osobom, które:

- walczą z nadwagą,

- łatwo się przeziębiają,

- mają obfite miesiączki,

- prowadzą niezdrowy tryb życia,

- intensywnie uprawiają sport,

- mają słabe włosy i paznokcie.

W każdym z tych przypadków należy wybierać takie preparaty, których składniki będą odpowiadały konkretnym zapotrzebowaniom. Jednocześnie trzeba zachować zdrowy rozsądek, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości poradzić się lekarza bądź farmaceuty. Naturalne suplementy diety powinny być stosowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem - i tylko wtedy przyniosą oczekiwane rezultaty.