Aloes jest wartościową rośliną pochodzenia egzotycznego. Pierwsze wzmianki o jego cudownych i powszechnie wykorzystywanych właściwościach odnajdziemy już w czasach starożytnych.

Aloe Vera znajduje swoje zastosowanie nie tylko w suplementacji, ale również coraz częściej w kosmetyce. Niektóre z gatunków liści aloesu są kluczowymi składnikami licznych, popularnych produktów kosmetycznych, które większość kobiet posiada w swojej kolekcji.

Aloes i jego powszechne zastosowanie w produktach kosmetycznych

Ekstrakt/Sok z aloesu jest bardzo często wykorzystywany jako składnik profesjonalnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów.

kosmetyki aloe veraZnajdziemy go zarówno w rozmaitych szamponach, odżywkach i maskach do włosów. Artykuły te przeznaczone są przeważnie dla kobiet, które posiadają zniszczone pasma włosów (na przykład po zbyt częstym używaniu prostownicy lokówki lub po regularnym farbowaniu) oraz rozdwojone końcówki.
Aloes ma tutaj za zadanie wzmocnić włosy, a także głęboko je nawilżyć. Po regularnym stosowaniu takimi produktami możemy mieć gwarancję, że nasza fryzura będzie prezentować się zdrowo i olśniewająco!

Aloes Aloe Vera jest także bardzo częstym składnikiem wielu kosmetyków naturalnych. Nierzadko znajdziemy go w rozmaitych kremach oraz balsamach. Przeznaczony jest w szczególności do skóry odwodnionej i potrzebującej natychmiastowej, intensywnej regeneracji.

Wykorzystywanie aloesu w salonach odnowy biologicznej

Najczęściej odnajdziemy go w rozmaitych, pielęgnujących zabiegach na twarz - najczęściej są to odżywcze maseczki z ekstraktem z aloesu. Maseczka, która nakładana jest na naszą twarz posiada bardzo orzeźwiający, a zarazem przyjemny zapach.
Taka maseczka ma za zadanie znacznie poprawić kondycję skóry. Ponadto, jej celem jest również dogłębne nawilżenie i regeneracja.