Witaminy i minerały są niezbędne do prawidłowego rozwoju dzieci, dlatego należy zadbać o to, aby naszym pociechom niczego nie zabrakło. Aby wspomóc organizm dziecka, warto suplementować składniki odżywcze w czasie przeziębienia lub w celu uzupełnienia witamin. Witaminy Forever Kids to produkt przeznaczony dla dzieci, zawierający całą gamę niezbędnych witamin i winogronowy smak.

kidsy forever
Witamina A
Jest odpowiedzialna za wzrost i rozwój organizmu, produkcję hormonów i tworzenie kości. Ma korzystny wpływ na wzrok, a także ochrania organizm przed nowotworami i chorobami serca.

Witamina B1
Działa wspomagająco na układ nerwowy, mięśnie i serce. Przyczynia się do procesu produkcji energii i czerwonych krwinek.

Witamina B2
Odgrywa dużą rolę w procesie produkcji energii. Ma też znaczący wpływ na prawidłowe działanie układu nerwowego, wzroku, skóry i błon śluzowych.

Witamina B3
Jej zadaniem jest wspomaganie procesu produkcji energii, ale pomaga również zachować zdrową skórę.

Witamina C
Ochrania komórki przed uszkodzeniami i obumieraniem. Odgrywa też istotną rolę w budowaniu odporności organizmu, pomaga utrzymać kości, chrząstki i więzadła w dobrym stanie.

Witamina D
Aby dzieci rosły zdrowo i miały mocne kości, niezbędna jest witamina D, która jest odpowiedzialna za właściwą mineralizację kości.

Witamina E
Za sprawą swoich właściwości antyutleniających działa ochronnie na organizm, zapobiegając powstawaniu zmian miażdżycowych.

Witamina K
Odgrywa ona dużą rolę w procesie krzepnięcia krwi i przeciwdziała krwawieniom. Ma także działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, a także wpływa na szybkość gojenia się złamań i wzmacnia kości.

© Uwaga opis autorski forever-produkty.pl - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów lub ich fragmentów zamieszczonych w sklepie forever-produkty.pl jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Jeden tekst naszego autorstwa kosztuje 10 000zł netto.